Vypadávání vlasů

Úvod Časté dotazyRogaine minoxidil

Dotazy k vypadávání vlasů

 • Vlasový folikul
 • Alopecia a její tipy
 • Pleš
 • Minoxidil a jak funguje
 • Co je zkratka FDA

 

Dotazy k produktu ROGAINE® minoxidil

 • Jak Rogaine funguje
 • Jak správně přípravky Rogaine užívat
 • Co mohu čekat, pokud začnu Rogaine užívat
 • rogaineCo se stane pokud přestanu Rogaine užívat
 • Vynechal jsem několk dávek, je to problém
 • V jakých formách je Rogaine distribuován
 • Mohu přípravky Rogaine užívat v těhotenství
 • V průběhu užívání Rogaine mi ztmavly vlasy

 

 

 

Jak správně přípravky Rogaine užívat

Nanést a vetřít. Rychlá a jednoduchá aplikace dvakrát denně. To je vše!

Jednoduché věci fungují nejlépe. To platí i o přípravku Rogaine. Jeho nanesení je velice intuitivní ať už užíváte produkt ve formě roztoku nebo pěny. Stačí pouze nanést dostatečné množství  (jemný vlhký film po celé vlasové pokožce) a zlehka vetřít prsty.

Žádné masáže, zdlouhavé krouživé pohyby ani roztírání. Přípravek Rogaine je navržen, tak aby uživatele nezatěžoval ani časově ani nežádoucím parfémováním. Proto po aplikaci nenaleznete vlasy slepené ani nechtěně navoněné.

 

Co mohu čekat, pokud začnu Rogaine užívat

Je třeba si uvědomit, že jak jsme své vlasy neztratili přes noc, tak ani nové vlasy nám nenarostou znenadání. Pro kvalitní výsledek je třeba dát vlasovým folikulům čas pro regeneraci a produkci kvalitních vlasů. Ty budou patrné nejdřív po 4 měsících užívání, dvakrát denně.

 

Jak Rogaine funguje

Díky účinné látce Minoxidil Rogaine rozšiřuje uzavřené a zúžené cévy a cévky v oblasti pokožky hlavy a tím obnovuje přísun živin cirkulací krve. Na to reagují vlasové folikuly zvětšením a zesílením i pevnějším zakotvením v pokožce a nastartují opětovný růst vlasů. 

 

Co je to Minoxidil

Minoxidil je po farmakologické stránce látka řadící se mezi antyhyprtenziva a vasodilatátory, která má mnoho použití. Mimo jiné tedy zpomaluje až zastavuje padání vlasů a napomáhá obnově jejich růstu. Minoxidil rozširuje zúžené krevní cesty. Používá se také při léčbě vysokého krevního tlaku a při léčbě mužské a ženské plešatosti. Přípravky Rogaine® obsahují pro ženy 2% roztok minoxidil a pro muže je určen 5% roztok nebo pěna minoxidil.

Chemický vzorec minoxidilu je C9H15N5O

 

V jakých formách je Rogaine distribuován

Rogaine dodáváme ve formě 2% roztok pro ženy nebo 5% roztok pro muže.

Jako novinka v lepší dostupnosti k vlasovým folikulům se Rogaine začal vyrábět i ve formě 5% pěny (foam) pro muže. Tato forma přípravku zaručuje lepší vstřebatelnost s minimálními ztrátami a vedlejšími účinky.

 

Co je to vlasový folikul

Vlasový folikul je tkáň, která obaluje vlas a z níž vlas vyrůstá. Vlasový folikkul je tvořen vlasovou cibulkou, která je obalena dvěmi vlasovými pochvami. Ze spodní části jsou ještě připojeny mazové žlázy a u některých také potní žlázy. Zhruba uprostřed vlasového folikulu je upnut vzpřimovač chlupu.


Mohu přípravky Rogaine užívat v těhotenství

Vzhledem ke svému složení účinné látky se důrazně nedoporučuje užívat Rogaine a jné přípravky s obsahem minoxidilu  s obsahem minoxidilu  v průběhu těhotenství.

 

V průběhu užívání Rogaine mi ztmavly vlasy

V některých případech dochází při pravidelné aplikaci přípravků Rogaine v prvních týdnech k zmavení vlasů. Tento jev se postupem času zastaví a postupně se začne vracet k původnímu odstínu vlasů.

 

Co je zkratka FDA

FDA je zkratka písmen označující Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (anglický název - Food and Drug Administration). jedná se o vládní agenturu Spojených států amerických, resortu zdraví a služeb (anglický název - United States Department of Health and Human Services), která zodpovídá za kontrolu a regulaci potravin, doplňků stravy, léčiv pro lidi, ale i zvířata, kosmetických přípravků, lékařských přístrojů a biofarmaceutických a krevních produktů v USA.

 

Alopecia

Alopecia je neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé: dědičné, stres, nesprávné stravování

Rozdělení Alopecia

 • Alopecia areata          vypadávání vlasů ve shlucích
 • Alopecia univerzalis    úplná ztráta ochlupení
 • Alopecia barbae         ztráta obličejového ochlupení u mužů v oblasti brady
 • Alopecia mucinosa      vzácné onemocnění s necharakteristickými projevy na obličeji, krku a vlasů - nepravidelně ohraničená růžová ložiska
 • Androgenní alopecie   mužská pleš (tzv. holohlavost), nejběžnější tip alopecie, je považována za dědičnou
 • Anagenní effluvium    vypadávání vlasů, které způsobují léky. Po ukončení léčby vlasy opět dorostou
 • Trakční alopecie         vypadávání vlasů způsbené fyzickou námahou vlasů
 • Jizvová alopecie         po vypadnutí vlasu zůstávají jizvy na pokožce

 

Pleš

Nejrozšířenější tip Alopecie. Pleš se nejčastěji projevuje u mužů ve věku 35-50 let (bráno, jako průměr, může se rozvinout i dříve). Je považována za dědičnou, kdy dochází ke změně vlastností kůže a postupnému lokálnímu vypadávání vlasů na hlavě.

 

Co se stane pokud přestanu Rogaine užívat ?

Pokud přestanete užívat Rogaine, dojde k zastavení procesu prokrvování pokožky hlavy a tím i k zastavení růstu vlasů. Postupem času Vám vlasy opět začnou vypadávat.

 

Vynechal jsem několik dávek, je to problém

Pokud se skutečně jedná o pár dávek, tak se není čeho obávat. Začněte znovu pravidelně používat Rogaine. Nezvyšujte dávkování, ničím si nepomůžete, spíše mohou nastat nežádoucí účinky. Postačí 2x denně (ráno - večer) po 1 ml/dávka

Copyright 2013 - 2020 © Hustší vlasy