Rogaine minoxidil

Rogaine minoxidil

Účinná pomoc proti vypadávání, ztrátě, řídnutí a lámavosti vlasů.

Rogaine se stal prvním oficiálně uznávaným terapeutickým prostředkem pro boj proti vypadávání vlasů. 

Rogaine je první  vlasový přípravek, který byl vyvynut proti ztrátě vlasů a navození procesu opětovného růstu vlasů. Rogaine je klinicky testován v laboratořích a má 100% garantované množství účinné látky Minoxidil revitalizující vlasovou pokožku. Značka Rogaine je schválena akreditovaným úřadem pro léčiva F.D.A. v USA. Viditelné výsledky se mohou projevit již po 4 měsících úžívání, které jsou doloženy mnoha nezávislými vědeckými studiemi. Rogaine je vhodný pro ženy i pro muže.


Rogaine s účinnou látkou minoxidil byl původně používán, jako lék k léčbě vysokého krevního tlaku. Dřívější výzkumy dokázaly, že u lidí užívajících Rogaine k léčbě hypertenze se začaly objevovat vedlejší účinky v podobě nadměrného růstu ochlupení. Nové studie postupně prokázali, že přímá aplikace Rogaine na pokožku hlavy, má pozitivní vliv na obnovu růstu a zesílení vlasů. V současné době je Rogaine jedním z nejrozšířenějších léků používaných nejen k léčbě a prevenci proti vypadávání, ztrátě a řídnutí vlasů, ale také pro zesílení vlasů. 

 

Rogaine napomáhá zpomalení až zastavení dědičného padání vlasů. Při pravidelném užívání a dávkování dvakrát denně, po dostatečnou délku terapie, obnovuje Rogaine přísun výživy pokožce hlavy a navozuje opětovný růst vlasů.

Pokud se zaměříme na dědičné padání a slábnutí vlasů, je přípravek Rogaine jediným a unikátním produktem akreditovaným Americkým Úřadem pro Léčiva FDA. Přípravek Rogaine je klinicky testován dle standardů FDA. Účinnost Rogaine byla prokázána u 9 z 10 uživatelů po čtyřměsíčním kontinuálním užívání a frekvenci aplikací dvakrát denně v doporučeném dávkování 2 ml na 1 den.


Rogaine je svým složením vhodný pro ženy i pro muže.


rogaine pro zeny info rogaine pro muze info      Rogaine

 

 

 


Historie Rogaine minoxidil 
Podrobnější informace k Rogaine minoxidil

V roce 1988, Pharmacia & Upjohn Company představila první FDA schválený výrobek, který prokazatelně obnovil růst vlasů. V roce 2000, byl

 stále Rogaine jediný produkt s prokazatelnýmipčinky podporující růst vlasů. Z počátku byl úřadem FDA schválen pouze Rogaine 2% roztok. V roce 1996, Rogaine prokázal u FDA, vynikající bezpečnostní profil výrobku, tak byl schválen Rogaine Extra Strength nebo 5% minoxidil bez použití předpisu léku pro muže.

 

Co se skrývá pod názvem Rogaine minoxidil

Rogaine minoxidil je čirý roztok na bázi alkoholu nebo pěna. Rogaine je aplikován na postiženou oblast pokožky hlavy dvakrát denně pomocí přiloženého kapátka nebo ve formě pěny. Minoxidil, která je účinnou látkou Rogaine, byl původně používán, jako lék k léčbě hypertenze (vysoký krevní tlak), tehdy se zjistilo, že minoxidil způsobuje i růst vlasů.

 

Jak funguje Rogaine minoxidil

Jak minoxidil působí na růst vlasů bylo předmětem spekulací mnoho let. Vědci zpočátku věřili, že působí vazodilatačně, prokrvením folikul. Nejnovější výzkum se domnívá, že minoxidil způsobuje otevření draslíkových kanálů v buňkách folikul. Otevření intracelulárních draslíkových kanálů, funguje, jako regulace růstu vlasů. Bez ohledu na stále probíhající výzkumy v oblasti působení Rogaine na růst vlasů, tak Rogaine stimuluje spící vlasové folikuly a prokrvením zvětšuje vlasové folikuly. Rogaine je přípravek vhodný pro léčbu všech typů vlasů. Rogaine minoxidill má velmi specifickou účinnost na obnovu růstu vlasů bez nežádoucích vedlejších účinků.

 

Co očekávat od Rogaine minoxidil

Výsledky léčebné terapie Rogaine se liší v závislosti na jednotlivci, ale v klinických studiích bylo prokázáno, že se zvýšení růstu nových vlasů je

o 25% vyšší než u ostatních přípravků. Dalším pozitivním aspektem užívání Rogaine je fakt, že se vlasy zesílily a zvětšily částečně svůj objem oproti vlasům před užíváním Rogaine. U každého uživatele přípravku Rogaine je individuální doba, kdy se vlasy začnou postupně obnovovat. Rogaine minoxidil není zázračný lék, ale při pravidelném užívání má perfektní výsledky již od 4-6 měsíců. Některé výzkumy prokázyly, že užíváním přípravků (obecně) s obsahem minoxidil může dojít k snížení účinnosti v průběhu aplikování. Vznikla proto domněnka, že je určitá tolerance, která u každého jedince může vzniknout po dlouhodobém užívání. Jedním ze způsobů, jak zabránit této "toleranci", je přerušení léčby na 1-2 týdny každé 3-4 měsíce. Je to pouze domněnka a nedoporučujeme přerušení užívání Rogaine. Lepší variantou je kombinovat Rogaine + DHT blokátor. Rogaine nesnižuje či odstraňuje mužský hormon DHT, který způsobuje androgenní alopecii. DHT mužský hormon lze potlačit tzv. DHT blokátorem. Proto Vám doporučujeme používat Rogaine minoxidil v kombinaci s DHT blokátorem. Někteří dermatologové doporučují používat Rogaine ve spojení s Propecia, u kterých některé studieměli prokázat, že tyto dva léky pracují synergicky a poskytují mnohem lepší výsledky. Pharmacia, výrobci Rogaine drží patent na používání Rogaine s DHT inhibitory nebo antiandrogenem.

 

Rogaine minoxidil informace pro ženy

Do dnešní doby není Rogaine extra strenght ještě schválen pro ženy, i když je spoustu žen, které chtějí produkt používat. Ženy mohou použít Rogaine 2% pro ženy nebo Rogaine 2% pro muže, protože složky jsou identické. Hlavním důvod proč se ženám nedoporučuje užívání Rogaine s vyšším obsahem minoxidil než 2%, je fakt, že toto užívání může mít za následek nadměrný růst  ochlupení a vlasů v obličejové části. Doporučujeme všem ženám, aby se před použitím Rogaine s vyšší koncentrací minoxidil než 2% poradily se svým lékařem. Těhotným a kojícím ženám nedoporučujeme používat přípravek Rogaine minoxidil a pokud ano, tak doporučujeme nejprve navštívit svého lékaře a před použitím přípravku se poradit.

 

Rogaine lékařská studie

V lékařské studii 40 až 75 procent mužů, kteří používali Rogaine pravidelně po dobu 12 měsíců byl zaznamenán růst nových vlasů. Mezi ženami, které používali Rogaine je pozorovaný nárust u 46-60 procent žen, které používali Rogaine osm měsíců. Viditelné účinky jsou prokázany už po 4 měsících pravidelného užívání Rogaine.

 

Rogaine generika a formulace

Rogaine 5% je vhodný pro většinu mužů. Některé farmaceutické firmy začaly vyrábět minoxidil s vlastní formulací a koncentraci minoxidil až 15%. Minoxidil ovšem krystalizuje už asi při 10% koncentraci. V takto vysoké koncentraci, musí být dodáván, jako krém. Vyšší formulace minoxidil nejsou schváleny pro volné použití u FDA a jsou pouze pro pacienty na lékařský předpis.

Po uplynutí patentu na 2% minoxidil a 5% minoxidil, může každá společnost vyrábět vlastní řadu generických přípravků s obsahem minoxidil. Tyto generika mají podobné složení a tím jsou k dostání za nižší cenu. Patent na 5% minoxidil vypršel v listopadu roku 2000 a od této doby vzniklo mnoho generických přípravků.

 

Nežádoucí účinky

Vedlejší a nežádoucí účinky nejsou častým jevem. U některých lidí může dojít ke kontaktní dermatitidě nebo reakci na alkohol obsažený v Rogaine, který se projeví, jako podrážděná kůže. Nadměrné dávky minoxidilu mohou způsobit zvýšený tep (bušení) srdce a v některých případech i závratě. Vedlejší a nežádoucí účinky jsou velmi ojedinělým jevem při pravidelném a běžném užívání Rogaine.

 

 

*** V NAŠEM ESHOPU NELZE TENTO PŘÍPRAVEK ZAKOUPIT ***

*** CHARAKTER TEXTU JE POUZE INFORMATIVNÍ ***

Copyright 2013 - 2022 © Hustší vlasy